Kategorie: Wszystkie | prasa | projekty
RSS
wtorek, 22 marca 2011
NOBO design w STGU

nobo_design_stgu

Miło nam poinformować, że duet projektowy NOBO design został zaproszony do Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej (STGU). Jest to ogólnopolskie stowarzyszenie skupiające profesjonalnie działających projektantów grafików, zajmujących się propagowaniem dobrego designu w Polsce. Ideą STGU jest obrona niezależności twórczej projektantów,  prawideł i reguł rzetelnego, profesjonalnego designu oraz prestiżu zawodu grafika. Przyczynia się do powstania aktywnego środowiska, które tworzy wspólną płaszczyznę do wymiany myśli i doświadczeń, reprezentowania poglądów i koncepcji nad grafiką użytkową.

Zapraszamy do zapoznania się z portfolio grupy NOBO design na stronie stowarzyszenia.

piątek, 18 marca 2011
krzesło CLOSE

nobo_design_krzeslo_close_2

Krzesło CLOSE zostało zaprojektowane z uwzględnieniem specyfiki firmy Paged meble. Projekt powstał po dogłębnej analizie problemu ludzi starszych ze wstawaniem. Głównym założeniem projektu jest próba rozwiązania problemu siadania bokiem, które jest bardzo charakterystyczne dla ludzi starszych - siadanie kontrolowane.

Krzesło posiada obrotowe siedzisko, które pozwala na swobodną zmianę pozycji. Element ruchomy wraz z mechanizmem został umieszczony w skrzyni. Różnica materiałów ma na celu podkreślić dwuelementowość siedziska, by zminimalizować ewentualny efekt zaskoczenia przy obrocie siedziska.

Oparcie krzesła zostało  ukształtowane tak by maksymalnie wykorzystać właściwości materiału- sklejki. Zostało podzielone na dwie części: pierwsza zapewnia wygodne podparcia pleców (sprężystość sklejki), natomiast druga charakterystyczna dla projektu półka daje wsparcie osobie starszej (wykorzystując metodę piętrzenia przy wstawaniu).

Krzyżowa konstrukcja nóg stabilizuje siedzisko przy obrocie , dynamizuję formę mebla oraz potęguje wrażenie stabilności mebla. Cechą projektu CLOSE jest prosta, wyważona forma, połączona z subtelnym dzieleniem światła i płaszczyzn. Model w wersji tapicerowanej lub w sklejce.

Projekt jest na etapie prototypowania.

nobo_design_krzeslo_close

czwartek, 10 marca 2011
sukces w ART OF PACKAGING

art_of_packaging_1

Miło nam poinformowć, że dwa projekty duetu projektowego NOBO design były nominowane do głównej nagrody w ogólnopolskim konkursie na najlepsze opakowanie roku ART OF PACKAGING 2010. Seria opakowań na produkty spożywcze z Podhala – Smaki Podhalańskie – otrzymały nominacje w kategorii Smaku i Pragnienia (opakowania na żywność i napoje) natomiast Informator Tygodnia Kultury Beskidzkiej - opakowanie na materiały promocyjne towarzyszące festiwalu folklorystycznemu - w kategorii Free Style (kategoria otwarta). Należy dodać, że Informator Tygodnia Kultury Beskidzkiej został zwycięzcą w swojej kategorii. Uroczysta gala oraz wręczenie nagród miało miejsce 7 marca 2011 roku w Auli Artis w Poznaniu. Więcej o nagrodzonych pracach i konkursie na stronie www.artofpackaging.pl

art_of_packaging_2

Informator Tygodnia Kultury Beskiedzkiej - nominacja i zwycięstwo w kategorii FREE STYLE


art_of_packaging_13

Smaki Podhalańskie - nominacja w kategorii SMAKU I PRAGNIENIA

sobota, 05 lutego 2011
nobo design w elle decoration i nie tylko...

elle_decoration_nobo

Miło nam poinformować, że w najnowszym numerze ELLE DECORATION (luty-marzec 1/2011) pojawił się artykuł o grupie NOBO design. Ten oraz inne wzmianki o naszej grupie i naszych projektach możecie przeczytać w zakładce prasa o nas oraz klikając na poniżże linki:

ELLE DECORATION nr 1/2011
DOBRE WNĘTRZE nr 12/2010
RE:DESIGN nr 2/2010
ELLE DECORATION nr 12/2010
TWÓJ STYL nr 11/2010

 

piątek, 04 lutego 2011
kuku

kuku_nobo_design_wisniewski_piotr_2

Projekt „Kuku” jest połączeniem zabawy z dobrze zaprojektowanym opakowaniem. To nowa marka i dobrze znany produkt – cukierki powszechne znane pod nazwą „kukułki”. Zabawna forma opakowania wynika ze skojarzenia pomiędzy nazwą cukierków, a kukułką z tradycyjnego zegara. Po zjedzeniu słodyczy może pełnić rolę zabawki. Opakowanie posiada elementy ruchome np. wskazówki, imitujące prawdziwy zegar, zaprojektowane sposób eliminujący ich zniszczenie. Konstrukcja jest nieskomplikowana, łatwa do produkowania, klejona tylko w jednym miejscu. Opakowanie składa się na płasko, przez co zajmuje mało miejsca, co ułatwia hurtowy transport. Element rozrywki, przyjazna grafika to ciekawa propozycja wyróżniająca produkt na tle monotonii rozwiązań tego rodzaju asortymentu.

kuku_nobo_design_wisniewski_piotr

środa, 02 lutego 2011
twórcy wydziału form przemysłowych

tworcy_wydzialu_form_przemyslowych_piotr_wisniewski_nobo_design

Cykl „Twórcy Wydziału Form Przemysłowych” to najnowszy projekt Piotra Wiśniewskiego z NOBO design. Seria książek ma na celu przybliżyć pierwsze lata funkcjonowania Wydziału Form Przemysłowych - pierwszej w Polsce szkole wzornictwa przemysłowego, czas kształtowania się jego struktury oraz postacie wybitnych twórców, którzy przesądzili o jego dzisiejszym charakterze.

zbigniew_chudzikiewicz_wisniewski_piotr_nobo_design

Pierwsza książka z cyklu „Twórcy Wydziału Form Przemysłowych” poświęcona jest osobie profesora Zbigniewa Chudzikiewicza – pomysłodawcy i jednego z założycieli Wydziału. Zbigniew Chudzikiwicz zapisał się w historii polskiego designu jako wybitny projektant i pedagog, prekursor myśli ergonomicznej w projektowaniu. Książka podzielona została na cztery działy: Osoba – Adam Gedliczka, wieloletni współpracownik Zbigniewa Chudzikiewicza opowiada o życiu profesora, Teoria – praca naukowa Zbigniewa Chudzikiwicza na temat problemów kształtowania środków produkcji, Praca – prezentacja wybranych prac projektowych profesora, Studenci – część poświęcona wychowanką profesora i najciekawszym projektom powstałym pod jego kierunkiem w Katedrze Kształtowani Środowiska Pracy.

 

Open publication - Free publishing - More book

 


niedziela, 30 stycznia 2011
nobo chopin

chopin_w_asp_nobo_design_aleksandra_pieta_2.

Rok Chopinowski za nami. Pod koniec minionego roku Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego razem z Galerią AMS ogłosiło projekt skierowany do studentów Akademii Sztuk Pięknych. Projekt „Chopin w ASP” miał na celu zilustrowanie siedmiu popularnych utworów fortepianowych Fryderyka Chopina, a następnie zaprezentowanie najlepszych prac na billbordach w największych polskich miastach. Jedną z wybranych prac (prezentowana w Krakowie) była praca Aleksandry Pięty z NOBO design. Wyhaftowany billboard jest graficzną interpretacją Mazurka a-moll op. 68 nr 2. Więcej o projekcie na stronie www.chopinwasp.pl

hopin_w_asp_nobo_design_aleksandra_pieta

 

sobota, 06 listopada 2010
nagroda ELLE DECORATION dla NOBO design

nagroda_nobo_design_make_me

Miło nam poinformować, że projekt "smaki podhalańskie" otrzymał nagrodę ELLE DECORATION w międzynarodowym konkursie "make me!". W styczniowym numerze ELLE DECORATION szerszy artykuł o grupie NOBO design. Polecamy!

poniedziałek, 20 września 2010
nagroda dla NOBO design za informator TKB

nobo_design_projekt_arting_wisniewski_pieta

Informator Tygodnia Kultury Beskidzkiej projektu grupy NOBO design został nagrodzony w konkursie Projekt Arting 2010. Tak jury konkursu uzasadniło swój wybór: „Dobrze merytorycznie i komunikacyjnie opracowany materiał promocyjny o walorach edukacyjnych, atrakcyjny dla dzieci i rodziców. Oparty na wzorach i kulturze regionu, prosty w realizacji.”

nobo_design_informator_tygodnia_kultury_beskidzkiej

Informator Tygodnia Kultury Beskidzkiej

Projekt informatora Tygodnia Kultury Beskidzkiej powstał zgodnie z główną ideą festiwalu. Oprócz podstawowej funkcji informacyjnej, w zabawny sposób przybliża kulturę regionu. W prostym, ekologicznym opakowaniu wykonanego z tektury z recyklingu znajdziemy: mapę regionu z wyszczególnieniem miejsc, które warto zobaczyć, informator kultury beskidzkiej, jak i program samego festiwalu. Jest również coś dla najmłodszych - w informatorze znajdziemy papierowego klepoka – tradycyjną beskidzką zabawkę, symbol festiwalu. Klepok zaprojektowany jest tak, aby każde dziecko po wycięciu go z książeczki, potrafiło go samodzielnie złożyć. Pomimo iż wykonany jest z papieru to ptaszek zachował swoje oryginalne funkcje - jeździ ruszając skrzydełkami.

Przedstawienie kultury i regionu zostało ukazane w czytelny sposób zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Z informatora dowiemy się o lokalnych zwyczajach i świętach, ludowej muzyce i instrumentach oraz o regionalnych strojach. Wszystko to przedstawione w oryginalny sposób np. wycinanka “ubierz górala”. Poprzez zabawę dzieci poznają nazwy stroi góralskich, zwracają uwagę na ich różnorodność.

informator_kultury_beskidzkiej_nobo_design_projekt_arting_zsah

Informator kultury beskidzkiej

 

informator_tkb_design_po_polsku_zsah_nobo_design

Wycinanka "złóż klepoka" oraz "ubierz górala"

 

Autorzy zaproponowali nową formę programu TKB, który pomimo kieszonkowego formatu nie stracił na czytelności. Uczestnik festiwalu nareszcie może porównać, co się dzieje na poszczególnych scenach, co wpływa nie tylko na wygodę, ale również na świadome uczestnictwo w festiwalu. Cała forma graficzna informatora została oparta na prostej i czytelnej koncepcji kolorystycznej. Każda scena posiada swój kolor, przez co łatwiej ją odnaleźć zarówno w programie jak i na mapie. Wszystkie sceny razem dosłownie ukazują “barwność” Tygodnia Kultury Beskidzkiej.

program_tkb_nobo_design_arting_design

Kieszonkowy program festiwalu

 

mapa_regionu_nobo_design_arting_projekt_design

Mapa regionu

 

Wygląd opakowania oraz użyte materiały zostały dobrane nie tylko pod kątem walorów estetycznych i ideowych, ale również praktycznych. Opakowanie z szarej tektury jest ekonomiczne, a zarazem eleganckie. Okładka przypomina odcisk pieczęci z charakterystycznym ptaszkiem oraz logo TKB opracowanym na potrzeby imprezy. Tworzy to spójną identyfikacje festiwalu, której do tej pory brakowało. Głównym atutem opakowania jest jego uniwersalność, nie zmienia się na kolejne edycje festiwalu, a do druku użyto tylko jednego koloru. Zmienia się tylko jego zawartość związana ze zmianą harmonogramu. Po zakończeniu Tygodnia Kultury Beskidzkiej informator może pełnić rolę mini publikacji na temat regionu, jego kultury i tradycji.

wtorek, 14 września 2010
NOBO design na allegro

http://nobo.blox.pl/resource/nobo_design_allegro.

Projekty NOBO design dostępne na allegro! Moherowe torby, ludowe kolczyki, ludowadła – i ty możesz je mieć! Zapraszamy na nasze aukcje!

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 7