Kategorie: Wszystkie | prasa | projekty
RSS
sobota, 09 czerwca 2012
logo dla opery leśnej

opera_lesna_nobo_design

Na początku tego roku NOBO design zostało zaproszone do finału konkursu na logo Opery Leśnej w Sopocie. Organizatorem konkursu była Bałtycka Agencja Artystyczna BART. Nowy symbol opery miał być nieprzewidywalny, łatwy do zapamiętania i rozpoznania, czytelny, a także budzić musi pozytywne skojarzenia z samą Operą Leśną. Poniżej prezentujemy cztery propozycje logo autorstwa NOBO design.

PROPOZYCJA 1
Logotyp ukazuje wyjątkowy związek Opery Leśnej z naturą. Nawiązuje również do długiej historii Opery, tradycji i korzeni, na których wyrosła jej świetność. Użyta w logotypie litera „O” symbolizuje ciągłość i otwartość.
opera_lesna_logo_nobo_design_1


PROPOZYCJA 2
Logo przedstawia Operę Leśną jako obiekt o dobrej marce, wypracowanej przez lata. Jest to miejsce oparte na tradycji, funkcjonujące w ścisłym związku z naturą. Posiada bogatą historię i doświadczenie, co wpływa na wysoką jakość repertuaru. Widz ma świadomość, czego się spodziewać.

opera_lesna_logo_nobo_design_2

 

PROPOZYCJA 3
Bliskość natury (struktura liścia, forma muszli), kojarzy się z lokalizacją Opery oraz zachodem słońca. Znak ma budzić pozytywną energię, podkreślać otwartość Opery na publiczność, która ma się tu czuć swobodnie. Logotyp nawiązuje również do charakterystycznego parabolicznego zadaszenia opery, gry świateł i rozchodzenia się dźwięku.

opera_lesna_logo_nobo_design_3

 

PROPOZYCJA 4
Logotyp kształtem nawiązuje do litery “O” wpisanej w koło. Jest to bezpośrednie skojarzenie ze słowem „opera” oraz z symbolem ciągłości, który podkreśla historię tego miejsca. Jest to również symbol relacji widowni ze sceną. We wnętrzu logotypu wyłania się syntetyczna forma liścia, nawiązanie do otoczenia Opery, jej bliskiego kontaktu z naturą. Wypukłe elementy nawiązują do charakterystycznego zadaszenia obiektu. Koncepcja zamknięcia sygnetu w kole, może stać się charakterystycznym elementem w dalszej identyfikacji Opery Leśnej. Jest to prosty, lecz elegancki szablon, który mógłby posłużyć do stworzenia bardzo spójnego i nowoczesnego wizerunku obiektu. To syntetyczne rozwiązanie umożliwiłoby uporządkowanie bogatej oferty programowej Opery. Dzięki bardzo podstawowemu zabiegowi graficznemu, jakim jest kadrowanie, pozwoliłaby na samodzielne wykonywanie plakatów przez samych pracowników Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART. Wprowadziłoby to spójność w identyfikacji, której siła odbioru poprzez to usystematyzowanie znacznie by wzrosła.

opera_lesna_logo_nobo_design_4

poniedziałek, 28 maja 2012
object design

object_design_1_nobo_design

Object Design to nowa firma specjalizującą się w usługach w branży IT.  NOBO design zostało poproszone o stworzenie kompleksowej identyfikacji wizualnej firmy. W pierwszej kolejności zaprojektowany został logotyp firmy. Logo symbolizuje pełny cykl projektowo-wytwórczy oferowany przez Object Design – czyli od koncepcji i analizy poprzez projekt i wdrożenie, do opieki serwisowej. Słowa klucze, które były motywami przewodnimi podczas opracowywania znaku to: prostota, ergonomia, innowacyjność, otwartość, profesjonalizm oraz bezpieczeństwo. Kolejnym etapem były projekty akcydensów firmowych, grafiki na opakowania oraz przykładowe plakaty reklamowe.

object_design_2_nobo_designczwartek, 24 maja 2012
„śmierdzący” problem

Jakiś czas temu do młodych projektantów z INSPIRO przyszedł list od mieszkańców pewnego osiedla w Krakowie…

list_nobo.jpg

Po zapoznaniu się z jego treścią wszyscy uczestnicy Pracowni Dizajnu w podłęskim Domu Kultury INSPIRO z zapałem wzięli się do pracy, chcąc jak najlepiej rozwiązać problem mieszkańców osiedla. Nie zabrakło nowatorskich pomysłów jak choćby dołączenie do opakowania świeczki zapachowej, która zniweluje nieprzyjemny zapach. Drugim etapem projektu było przygotowanie instrukcji do samodzielnego wykonania opakowań na „psie klocki” przez mieszkańców osiedla. Rezultaty oceńcie sami!

inspiro_warsytatz_design

Więcej projektów na stronie www.inspiro.orgsobota, 19 maja 2012
nobo i dzieci

nobo_design_warsztaty_1

NOBO design gorąco zaprasza wszystkie dzieci do podkrakowskiego Podłęża, gdzie w miejscowym Domu Kultury INSPIRO prowadzi Pracownię Dizajnu. Co tydzień poznajemy nowe tajemnice i sekrety zawodu projektanta. Podczas dotychczasowych zajęć projektowaliśmy nowe kroje pism, próbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie, po co nam reklama, zbudowaliśmy samochód przyszłości a nawet zaprojektowaliśmy ekologiczne opakowania na psie „klocki”.

Warsztaty projektowe w ramach Pracowni Dizjanu odbywają się co środę, w godzinach: 16.40-17.40 dla dzieci w wieku 7-11 lat oraz 17.50 – 18.50 dla dzieci w wieku 5-6 lat. Zapraszamy wszystkich małych projektantów na wyprawę w świat przedmiotów!


Więcej informacji na temat Domu Kultury INSPIRO oraz Pracowni Dizjanu na stronie www.inspiro.org


nobo_design_warsztaty_2

piątek, 13 kwietnia 2012

re_interpretacje_nobo_design

NOBO design gorąco zaprasza na wystawę „Re:interpretacje. Idee z odzysku.”, którą od dziś do 17 czerwca można oglądać w Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlasce.

„Koncepcja wystawy odwołuje się do idei recyklingu, czyli powtórnego przetworzenia substancji lub materiałów zawartych w odpadach, a także upcyklingu, przywrócenia rzeczy światu poprzez ich ponowne wykorzystanie i nadanie im nowej jakości, nowego znaczenia. Porusza kwestie przedmiotów i naszego stosunku do nich, zmiany tego stosunku w zależności od kontekstu, a także przepływu i przetwarzania idei, które zazwyczaj stoją za przedmiotami. Reinterpretacja to swego rodzaju recykling kulturowy, pewien rodzaj odzysku idei, powrót do czegoś, nadanie nowego znaczenia, ponowne odkrywanie, przetwarzanie do współczesnych potrzeb.
Wystawa ma zwrócić uwagę na powtarzalność w kulturze, na to że kultura żyje, zmienia się, a za zmianą stoi nie tylko negacja zastanego porządku i wprowadzenie nowego, lecz również przekaz pokoleniowy wytworzonych już treści, wartości, umiejętności.
Na wystawie tradycyjne rękodzieło zostanie zestawione ze współczesnym wzornictwem, które inspiruje się kulturą ludową, przetwarza pewne idee, wzory, techniki, przekazując pewną kulturową treść.”

Na wystawie można zobaczyć m.in. takie projekty NOBO design jak serie opakowań na produkty spożywcze z Podhala „Smaki Podhalańskie”, serię drewnianych zabawek „Krakowskie Baby” czy „Informator Tygodnia Kultury Beskiedkziej”.

Wiecej informacji na temat wystawy na stronie www. muzeumbiala.plśroda, 04 stycznia 2012
konkurs "podziel kwadrat"

nobo_design_tangram

 

Jeszcze tylko do jutra można nadsyłać propozycje „Układanki w przestrzeni” do pierwszego etapu ogólnopolskiego konkursu architektonicznego „Podziel kwadrat”. Autorzy najciekawszych prac zostaną zaproszeni na dwudniowe warsztaty projektowania partycypacyjnego do Podłęża. Warsztaty poprowadzą m.in. Edyta Ołdak i Magda Jurek ze Stowarzyszenia "Z Siedzibą w Warszawie", architekt Karol Langie ze Stowarzyszenia Architektów Rzeczpospolitej Polskiej, czy Marcin Mostafa z obsypanego międzynarodowymi nagrodami WWAA. Finałem akcji będzie praca konkursowa nad projektem aranżacji Domu Kultury w Podłężu. Do wygrania 5000 zł! Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych INSPIRO. Grupa NOBO design jako jeden z partnerów konkursu gorąco zaprasza do udziału w konkursie! Więcej informacji na stronie www.podzielkwadrat.pl


nobo_design_podziel

Równocześnie chcielibyśmy zaprosić wszystkie dzieci na warsztaty projektowe pt. „Dlaczego Chińczycy lubią kwadraty? Tangramy i Piktogramy”, które poprowadzi NOBO design w ramach warsztatów „Podziel kwadrat” 14-15 stycznia w Podłężu. Więcej informacji o warsztatach i zapisach na stronie www.podzielkwadrat.pl
czwartek, 22 grudnia 2011
warsztaty krakowskie na agrafie!

agrafa_nobo_design

 

Miło nam poinformować, że projekt identyfikacji wizualnej „Warsztaty Krakowskie 1913-2013” autorstwa Aleksandry Pięty z grupy projektowej NOBO design został dostrzeżony na X Międzynarodowym Biennale Studenckiej Grafiki Projektowej AGRAFA.

Projekt identyfikacji wizualnej „Warsztaty Krakowskie 1913-2013” powstał z okazji zbliżającego się stulecia Stowarzyszenia. Ponieważ siedzibą Stowarzyszenia było Muzeum Techniczno-Przemysłowe przy ulicy Smoleńsk nr 9 w Krakowie, obecny gmach Wydziału Form Przemysłowych, którego jestem studentką temat stał mi się szczególnie bliski.

Warsztaty Krakowskie w tym czasie propagowały typ wzornictwa geometrycznego, który stanowił wyraźne przeciwieństwo wobec popularnym ornamentom secesji. Dlatego cały projekt identyfikacji postanowiłam oprzeć na module trójkąta równoramiennego. Dzięki temu identyfikacja stała się bardzo spójna i konsekwentna. Siatka stworzona z modułów pozwoliła mi na stworzenie nie tylko logotypu, ale również pozostałych elementów, którą można dowolnie modyfikować zarówno w wymiarze 2D jak i 3D (ulotka).

Ponieważ celem projektu było odtworzenie idei Warsztatów Krakowskich, nowa identyfikacja miała zachęcić młodych ludzi do udziału w różnorodnych warsztatach projektowych, aby w ten sposób móc kontynuować założenia Stowarzyszenia. Forma Plakatów ma za zadanie podkreślić idee kreowania, budowania nowych przedmiotów przy okazji udziału w warsztatów. Do każdego z sześciu warsztatów została przyporządkowana odpowiednia gama kolorystyczna, wyróżniająca ich tematykę.

 

warsztaty_krakowskie_nobo_design_2

warsztaty_krakowskie_nobo_design

 

Wszystkich gorąco zapraszamy 12 stycznia 2012 roku do Ronda Sztuki w Katowicach na uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej. Tegorocznemu Biennale towarzyszy III Międzynarodowa Konferencja Projektowa „Badania naukowe w projektowaniu graficznym i projektowanie graficzne w badaniach naukowych” zorganizowana przez ASP w Katowicach (12-13 stycznia 2012). Polecamy!

 wtorek, 06 grudnia 2011
II nagroda dla NOBO design

mlodzi_na_start

Miło na poinformować, że grupa NOBO design otrzymała drugą nagrodę w konkursie „Młodzi na Start” za projekt serii drewnianych zabawek „Krakowskie Baby”. Wręczenie nagród miało miejsce 15 listopada w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie. Ogłoszeniu wyników konkursu towarzyszył wernisażu wystawy pokonkursowej, na której zobaczyć można zarówno nagrodzony projekt, jak i Informator Tygodnia Kultury Beskidzkiej, nagrodzony m.in. w konkursach Projekt Arting 2010 oraz Art of Packaging 2010.piątek, 28 października 2011
etnoprojekt w Krakowie

etnoprojekt_nobo_design

Wystawa powarsztatowa „Etnoprojekt. Polsko-białoruskie inspiracje etniczne w designie młodych” dotarła do Polski! Zapraszamy wszystkich zainteresowanych projektem oraz jego rezultatami do Drukarni Kolory w Krakowie (ul. Starowiślna 51). Wystawę można oglądać do 16 listopada. 

środa, 26 października 2011
overdesigned?

overdesigned_stgu_lodz_nobo_design

Gorąco zapraszamy na wystawę Overdesigned? zorganizowaną przez Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej (STGU) w ramach Łódź Design Festiwal 2011. Wystawa przekrojowo prezentuje prace członków stowarzyszenia powstałe w latach 2009-2011. Jest próbą podsumowania i skomentowania stanu polskiej grafiki użytkowej od momentu transformacji ustrojowej po dzień dzisiejszy. Wystawa potrwa do 20 października. Wśród projektów uczestniczących w wystawie pojawiły się również prace duetu NOBO design, m.in. projekt magazynu „street art” oraz system opakowań „Smaki Podhalańskie”.1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 7