Kategorie: Wszystkie | prasa | projekty
RSS
poniedziałek, 28 maja 2012
object design

object_design_1_nobo_design

Object Design to nowa firma specjalizującą się w usługach w branży IT.  NOBO design zostało poproszone o stworzenie kompleksowej identyfikacji wizualnej firmy. W pierwszej kolejności zaprojektowany został logotyp firmy. Logo symbolizuje pełny cykl projektowo-wytwórczy oferowany przez Object Design – czyli od koncepcji i analizy poprzez projekt i wdrożenie, do opieki serwisowej. Słowa klucze, które były motywami przewodnimi podczas opracowywania znaku to: prostota, ergonomia, innowacyjność, otwartość, profesjonalizm oraz bezpieczeństwo. Kolejnym etapem były projekty akcydensów firmowych, grafiki na opakowania oraz przykładowe plakaty reklamowe.

object_design_2_nobo_designczwartek, 24 maja 2012
„śmierdzący” problem

Jakiś czas temu do młodych projektantów z INSPIRO przyszedł list od mieszkańców pewnego osiedla w Krakowie…

list_nobo.jpg

Po zapoznaniu się z jego treścią wszyscy uczestnicy Pracowni Dizajnu w podłęskim Domu Kultury INSPIRO z zapałem wzięli się do pracy, chcąc jak najlepiej rozwiązać problem mieszkańców osiedla. Nie zabrakło nowatorskich pomysłów jak choćby dołączenie do opakowania świeczki zapachowej, która zniweluje nieprzyjemny zapach. Drugim etapem projektu było przygotowanie instrukcji do samodzielnego wykonania opakowań na „psie klocki” przez mieszkańców osiedla. Rezultaty oceńcie sami!

inspiro_warsytatz_design

Więcej projektów na stronie www.inspiro.orgsobota, 19 maja 2012
nobo i dzieci

nobo_design_warsztaty_1

NOBO design gorąco zaprasza wszystkie dzieci do podkrakowskiego Podłęża, gdzie w miejscowym Domu Kultury INSPIRO prowadzi Pracownię Dizajnu. Co tydzień poznajemy nowe tajemnice i sekrety zawodu projektanta. Podczas dotychczasowych zajęć projektowaliśmy nowe kroje pism, próbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie, po co nam reklama, zbudowaliśmy samochód przyszłości a nawet zaprojektowaliśmy ekologiczne opakowania na psie „klocki”.

Warsztaty projektowe w ramach Pracowni Dizjanu odbywają się co środę, w godzinach: 16.40-17.40 dla dzieci w wieku 7-11 lat oraz 17.50 – 18.50 dla dzieci w wieku 5-6 lat. Zapraszamy wszystkich małych projektantów na wyprawę w świat przedmiotów!


Więcej informacji na temat Domu Kultury INSPIRO oraz Pracowni Dizjanu na stronie www.inspiro.org


nobo_design_warsztaty_2