Kategorie: Wszystkie | prasa | projekty
RSS
piątek, 13 kwietnia 2012

re_interpretacje_nobo_design

NOBO design gorąco zaprasza na wystawę „Re:interpretacje. Idee z odzysku.”, którą od dziś do 17 czerwca można oglądać w Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlasce.

„Koncepcja wystawy odwołuje się do idei recyklingu, czyli powtórnego przetworzenia substancji lub materiałów zawartych w odpadach, a także upcyklingu, przywrócenia rzeczy światu poprzez ich ponowne wykorzystanie i nadanie im nowej jakości, nowego znaczenia. Porusza kwestie przedmiotów i naszego stosunku do nich, zmiany tego stosunku w zależności od kontekstu, a także przepływu i przetwarzania idei, które zazwyczaj stoją za przedmiotami. Reinterpretacja to swego rodzaju recykling kulturowy, pewien rodzaj odzysku idei, powrót do czegoś, nadanie nowego znaczenia, ponowne odkrywanie, przetwarzanie do współczesnych potrzeb.
Wystawa ma zwrócić uwagę na powtarzalność w kulturze, na to że kultura żyje, zmienia się, a za zmianą stoi nie tylko negacja zastanego porządku i wprowadzenie nowego, lecz również przekaz pokoleniowy wytworzonych już treści, wartości, umiejętności.
Na wystawie tradycyjne rękodzieło zostanie zestawione ze współczesnym wzornictwem, które inspiruje się kulturą ludową, przetwarza pewne idee, wzory, techniki, przekazując pewną kulturową treść.”

Na wystawie można zobaczyć m.in. takie projekty NOBO design jak serie opakowań na produkty spożywcze z Podhala „Smaki Podhalańskie”, serię drewnianych zabawek „Krakowskie Baby” czy „Informator Tygodnia Kultury Beskiedkziej”.

Wiecej informacji na temat wystawy na stronie www. muzeumbiala.pl