Kategorie: Wszystkie | prasa | projekty
RSS
wtorek, 29 marca 2011
magazyn design po polsku

design_po_polsku_1_magazyn

DESIGN PO POLSKU to propozycja nowego magazynu autorstwa Piotra Wiśniewskiego z NOBO design poświęconego polskiemu designowi. Piotr Wiśniewski na co dzień prowadzi bloga o tej samej nazwie gdzie pisze o takich dziedzinach projektowania jak grafika, wzornictwo, architektura czy reklama. Projekt magazynu DESIGN PO POLSKU to próba podsumowania 3 lat działalności bloga i zbiór najciekawszych artykułów na temat polskiego designu opublikowanych na blogu.

 

Open publication - Free publishing - More architecture

 

http://zsah.blox.pl/resource/magazyn_design_po_polsku_2.jpg

wtorek, 22 marca 2011
NOBO design w STGU

nobo_design_stgu

Miło nam poinformować, że duet projektowy NOBO design został zaproszony do Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej (STGU). Jest to ogólnopolskie stowarzyszenie skupiające profesjonalnie działających projektantów grafików, zajmujących się propagowaniem dobrego designu w Polsce. Ideą STGU jest obrona niezależności twórczej projektantów,  prawideł i reguł rzetelnego, profesjonalnego designu oraz prestiżu zawodu grafika. Przyczynia się do powstania aktywnego środowiska, które tworzy wspólną płaszczyznę do wymiany myśli i doświadczeń, reprezentowania poglądów i koncepcji nad grafiką użytkową.

Zapraszamy do zapoznania się z portfolio grupy NOBO design na stronie stowarzyszenia.

piątek, 18 marca 2011
krzesło CLOSE

nobo_design_krzeslo_close_2

Krzesło CLOSE zostało zaprojektowane z uwzględnieniem specyfiki firmy Paged meble. Projekt powstał po dogłębnej analizie problemu ludzi starszych ze wstawaniem. Głównym założeniem projektu jest próba rozwiązania problemu siadania bokiem, które jest bardzo charakterystyczne dla ludzi starszych - siadanie kontrolowane.

Krzesło posiada obrotowe siedzisko, które pozwala na swobodną zmianę pozycji. Element ruchomy wraz z mechanizmem został umieszczony w skrzyni. Różnica materiałów ma na celu podkreślić dwuelementowość siedziska, by zminimalizować ewentualny efekt zaskoczenia przy obrocie siedziska.

Oparcie krzesła zostało  ukształtowane tak by maksymalnie wykorzystać właściwości materiału- sklejki. Zostało podzielone na dwie części: pierwsza zapewnia wygodne podparcia pleców (sprężystość sklejki), natomiast druga charakterystyczna dla projektu półka daje wsparcie osobie starszej (wykorzystując metodę piętrzenia przy wstawaniu).

Krzyżowa konstrukcja nóg stabilizuje siedzisko przy obrocie , dynamizuję formę mebla oraz potęguje wrażenie stabilności mebla. Cechą projektu CLOSE jest prosta, wyważona forma, połączona z subtelnym dzieleniem światła i płaszczyzn. Model w wersji tapicerowanej lub w sklejce.

Projekt jest na etapie prototypowania.

nobo_design_krzeslo_close

czwartek, 10 marca 2011
sukces w ART OF PACKAGING

art_of_packaging_1

Miło nam poinformowć, że dwa projekty duetu projektowego NOBO design były nominowane do głównej nagrody w ogólnopolskim konkursie na najlepsze opakowanie roku ART OF PACKAGING 2010. Seria opakowań na produkty spożywcze z Podhala – Smaki Podhalańskie – otrzymały nominacje w kategorii Smaku i Pragnienia (opakowania na żywność i napoje) natomiast Informator Tygodnia Kultury Beskidzkiej - opakowanie na materiały promocyjne towarzyszące festiwalu folklorystycznemu - w kategorii Free Style (kategoria otwarta). Należy dodać, że Informator Tygodnia Kultury Beskidzkiej został zwycięzcą w swojej kategorii. Uroczysta gala oraz wręczenie nagród miało miejsce 7 marca 2011 roku w Auli Artis w Poznaniu. Więcej o nagrodzonych pracach i konkursie na stronie www.artofpackaging.pl

art_of_packaging_2

Informator Tygodnia Kultury Beskiedzkiej - nominacja i zwycięstwo w kategorii FREE STYLE


art_of_packaging_13

Smaki Podhalańskie - nominacja w kategorii SMAKU I PRAGNIENIA