Kategorie: Wszystkie | prasa | projekty
RSS
sobota, 05 lutego 2011
nobo design w elle decoration i nie tylko...

elle_decoration_nobo

Miło nam poinformować, że w najnowszym numerze ELLE DECORATION (luty-marzec 1/2011) pojawił się artykuł o grupie NOBO design. Ten oraz inne wzmianki o naszej grupie i naszych projektach możecie przeczytać w zakładce prasa o nas oraz klikając na poniżże linki:

ELLE DECORATION nr 1/2011
DOBRE WNĘTRZE nr 12/2010
RE:DESIGN nr 2/2010
ELLE DECORATION nr 12/2010
TWÓJ STYL nr 11/2010

 

piątek, 04 lutego 2011
kuku

kuku_nobo_design_wisniewski_piotr_2

Projekt „Kuku” jest połączeniem zabawy z dobrze zaprojektowanym opakowaniem. To nowa marka i dobrze znany produkt – cukierki powszechne znane pod nazwą „kukułki”. Zabawna forma opakowania wynika ze skojarzenia pomiędzy nazwą cukierków, a kukułką z tradycyjnego zegara. Po zjedzeniu słodyczy może pełnić rolę zabawki. Opakowanie posiada elementy ruchome np. wskazówki, imitujące prawdziwy zegar, zaprojektowane sposób eliminujący ich zniszczenie. Konstrukcja jest nieskomplikowana, łatwa do produkowania, klejona tylko w jednym miejscu. Opakowanie składa się na płasko, przez co zajmuje mało miejsca, co ułatwia hurtowy transport. Element rozrywki, przyjazna grafika to ciekawa propozycja wyróżniająca produkt na tle monotonii rozwiązań tego rodzaju asortymentu.

kuku_nobo_design_wisniewski_piotr

środa, 02 lutego 2011
twórcy wydziału form przemysłowych

tworcy_wydzialu_form_przemyslowych_piotr_wisniewski_nobo_design

Cykl „Twórcy Wydziału Form Przemysłowych” to najnowszy projekt Piotra Wiśniewskiego z NOBO design. Seria książek ma na celu przybliżyć pierwsze lata funkcjonowania Wydziału Form Przemysłowych - pierwszej w Polsce szkole wzornictwa przemysłowego, czas kształtowania się jego struktury oraz postacie wybitnych twórców, którzy przesądzili o jego dzisiejszym charakterze.

zbigniew_chudzikiewicz_wisniewski_piotr_nobo_design

Pierwsza książka z cyklu „Twórcy Wydziału Form Przemysłowych” poświęcona jest osobie profesora Zbigniewa Chudzikiewicza – pomysłodawcy i jednego z założycieli Wydziału. Zbigniew Chudzikiwicz zapisał się w historii polskiego designu jako wybitny projektant i pedagog, prekursor myśli ergonomicznej w projektowaniu. Książka podzielona została na cztery działy: Osoba – Adam Gedliczka, wieloletni współpracownik Zbigniewa Chudzikiewicza opowiada o życiu profesora, Teoria – praca naukowa Zbigniewa Chudzikiwicza na temat problemów kształtowania środków produkcji, Praca – prezentacja wybranych prac projektowych profesora, Studenci – część poświęcona wychowanką profesora i najciekawszym projektom powstałym pod jego kierunkiem w Katedrze Kształtowani Środowiska Pracy.

 

Open publication - Free publishing - More book